lidia@bartela.pl

Częstochowa  

Warszawska  75

Zapraszam od poniedziałku do piątku od 9:00 do 19:00

605 26 24 26

   Holistycznie

   Lidia Bartela 

Kinezjologia jest gałęzią nauki zajmującą się ruchem ciała człowieka oraz wszystkiego co z ruchem w ciele jest związane: limfa, krew, energia.

Kinezjologia (kinesio – ruch, logos – nauka) to metoda pracy z ciałem i stresem, genialny sposób na odblokowanie tych obszarów ciała i ducha, które nie działają prawidłowo oraz poprawę wszelkiego „ruchu”, który odbywa się w organizmie.

 

Kinezjologia neuroenergetyczna w tym przypadku zajmuje się ruchem, przepływem energii w ciele.

 

Łączy w sobie wiedzę chiropraktyczną, starożytną medycynę chińską, ajurwedę, naukę z zakresu medycyny akademickiej z mądrością Dalekiego Wschodu. Czerpie przy tym wiedzę z dziedziny fizyki, biologii, chemii, psychologii i socjologii, neurologii oraz naturopatii z najnowszymi odkryciami dotyczącymi mózgu i badań behawioralnych. Test mięśni pozwala znaleźć różnorodne zaburzenia w narządach lub układach energetycznych. Wcześniej czy później te blokady powodują dyskomfort fizyczny czy chorobę. Kinezjologia odblokowuje i harmonizuje zablokowane energie za pomocą odpowiednich metod korekcji i regulacji w organizmie.

 

Praca kinezjologa łączy w sobie następujące sfery dotyczące człowieka:

 

- sfera fizyczna: kości, mięśnie, ścięgna, organy i biochemia – hormony, procesy biochemiczne zachodzące w ciele,

 

- sfera psychoemocjonalna: jak postrzegamy świat, jak reagujemy na sytuacje stresowe,

 

- sfera energetyczna: system kanałów energetycznych (meridianów), miejsca koncentracji energii w ciele (czakry).

 

Metodą tą można równoważyć:

 

1.      zaburzenia uczenia się i koncentracji,

2.     otyłość

3.     problem z kolanami, biodrami, rwa kulszowa

4.     centrowanie ciała

5.     lęki i fobie, strach (czas Covidu),

6.     blokady w zachowaniu,

7.     dolegliwości psychosomatyczne,

8.     traumy, wzorce zachowań,

9.     ustalanie celu i dążenie do niego,

10.    jako uzupełnienie w leczeniu konwencjonalnym,

11.    uwalnianie emocji,

12.    zwiększenie wydajności i dobrego samopoczucia,

13.    wypalenie zawodowe,

14.    kinezjologia ogólnoustrojowa itd.

15.    niezgodności w rodzinie, miejscu pracy, szkole itp.

16.    wpływają na jakość naszego życia i mogą być przyczyną wielu chorób i dolegliwości psychologicznych.

17.     przyszłe wydarzenia, np. egzaminy, wystąpienia itd.
18.    praca z rodem
19.    regulacja ukł. hormonalnego ( tarczyca, nadnercza itd), pokarmowego, oddechowego, krążenia

20.   cykl snu 

21.    wiele innych, których nie sposób tutaj przytoczyć.

 

Kinezjologia pomaga nam dotrzeć do sedna problemu, odkryć szkodliwe wzorce relacji oraz przywrócić homeostazę.

 

Ciało przechowuje wszystkie doświadczenia naszego życia. A mózg tworzy przekonania, kody, które nas wspierają lub uniemożliwiają swobodny i szczęśliwy rozwój, działanie.

 

Dziś wiadomo, że to samo dotyczy doświadczeń naszych przodków. Ich przekonania i zachowania są przekazywane z pokolenia na pokolenie, choć z dzisiejszej perspektywy nie mają już sensu bytu.

 

Niszczące doświadczenia, takie jak wojny i trauma, zmieniają naszą genetykę. Każdy dzisiaj żyje z tymi konsekwencjami, nawet jeśli nie miał prawie żadnych złych doświadczeń.

 

Za pomocą kinezjologii jesteśmy w stanie kontrolować te przekonania, doświadczenia czy uwarunkowania i bezpośrednio na nie wpływać. Nazywamy to „odstresowaniem”, „równoważeniem” lub „korekcją”, aby energia życiowa mogła ponownie płynąć bez przeszkód, a niepożądane zachowania mogły się zmienić.

 

Podczas sesji kinezjologicznych są wykrywane i delikatnie przetwarzane blokady fizyczne i psychiczne.

 

Na pierwszym planie nie są symptomy, ale przyczyna i pytanie, dlaczego ciało i zachowanie wyrażają się teraz w ten sposób. Kiedy energia znów płynie swobodnie bez blokad, zauważamy zmianę w objawach fizycznych i psychicznych. Ból może zniknąć, zmieniają się zachowania, a te połączenia stają się zrozumiałe.

 

Twoje ciało przemawia bez słów, ono nie kłamie. A potem dzieje się magia:

 

Bez swoich starych problemów masz możliwość kreowania swojego świata w oparciu o zupełnie nowe wewnętrzne założenia. To, jak reagujesz na świat i jak świat reaguje na Ciebie, może się całkowicie zmienić.

 

Jak i dlaczego działa test mięśniowy?

 

W sesji używam do komunikacji z ciałem testu mięśniowego. Mięsień daje odpowiedź z podświadomości tak lub nie.

 

Dlaczego to działa?

 

Nasze ciało reaguje na wzmacniające słowa lub myśli tak samo jak na osłabiające. Poczuj co czujesz, kiedy myślisz o kimś, kogo kochasz. Ta energia daje ci siłę, prawda? A teraz pomyśl o czymś co cię przeraża, napawa lękiem Czujesz, że twoje ciało się załamuje, nogi się uginają?

 

Jeśli powiem ciału coś stresującego, to mięsień w teście osłabnie. Odstresowanie z tego, co zostało powiedziane, pozwoli wzmocni mięsień nie będzie już miało ujemnego ładunku w życiu codziennym. Oznacza to, że pojawiający się stresujący temat, np. „Moje dziecko zawsze krzyczy, gdy się ubiera” zmniejszy się w życiu codziennym lub będzie mniej męczące.

 

Moim zadaniem jest zadawanie ciału pytań i odczytywanie wysyłąnych informacji.

 

Jeśli teraz zapytam ciało: „Czy mam stosować muzykoterapię?” wtedy może mi odpowiedzieć:„tak” lub „nie”.

 

Przed właściwą pracą przeprowadzamy rozmowę. Mówisz mi, co Cię dręczy, nad czym chcesz popracować. Kiedy dotykam twoich ramion, twoje ciało komunikuje się ze mną, tak jakbym słyszała w sobie głos, który mówi mi, o co ci chodzi.

 

Możesz sporządzić sobie ponumerowaną listę z „problemami”. Mogą być fizyczne,  emocjonalne i duchowe. Ciało wybierze temat priorytetowy.

 

Sekretem działania są neurony lustrzane w naszym mózgu. Jesteśmy istotami społecznymi i możemy postawić się w sytuacji innych ludzi. Chodzi o empatię w dość szerokim znaczeniu. Empatia i intuicja. Bo nie tylko słowa przychodzą przez dotyk, ale także doznania fizyczne, obrazy, dźwięki, a czasem zapachy, które moje ciało odbiera jako lustrzane odbicie Ciebie i które następnie wdrażam w swojej pracy. Każda istota ludzka ma tę zdolność.

 

Zasadniczo, za pomocą różnych narzędzi łagodzących stres, odblokowuję Twoją energię w ciele, która została zablokowana, niezauważona, rozregulowana i nie pozwala na samoregulację organizmu.

 

Kinezjologia poprawia umiejętności uczenia się. Poprawa dotyczy nie tylko nauki w szkole, ale także ogólne zrozumienie, zdolność koncentracji i odporność na stres.

 

Jeśli spojrzymy na nasze życie jako na możliwość uczenia się przez całe życie, staje się jasne, że kinezjologia jest doskonałym wsparciem we wszystkich sytuacjach. Towarzyszy na wszystkich etapach rozwoju, buforuje wyzwania rozwojowe i zapobiega kryzysom. Może pomóc w wydobyciu odpowiedniej informacji, możliwości rozwoju, wyjścia z kryzysu na wczesnym etapie lub jego znacznego skrócenia. System człowieka odtwarza się na nowo i lepiej radzi sobie i dostosowuje do realnej rzeczywistości.

 

 

 

SIPS

 

gałąź Specjalistycznej Kinezjologii, która wykorzystuje punkty akupresury i testy mięśni, aby określić, jakiego rodzaju stresu doświadcza dana osoba, aby pomóc jej w pozbyciu się stresu czy traumy. SIPS działa na poziomie fizycznym, emocjonalnym, psychicznym, eterycznym i elektrycznym, wspomagając gojenie całego ciała. SIPS może być niezwykle skuteczny w łagodzeniu bólu (na przykład rozpraszanie stresu w zranionym kolanie poprzez pracę z mięśniami, ścięgnami, więzadłami, chrząstką, płynem maziowym i procesami zapalnymi, jednocześnie odkrywając wszelkie zablokowane emocje, strach lub powtórny uraz), identyfikując źródła chorób przewlekłych. Poprawia funkcje poznawczych i trudności w uczeniu się, pomaga w utrzymaniu równowagi hormonalnej. Za pomocą tych technik następuję centrowanie ciała, ustawienie na osi: kości klinowej, stawu skroniowo-żuchwowego, kości gnykowej, atlasu, miednicy, kolan, stóp.  

 

Czas trwania sesji 1-1,5h

 

 

 

Kinezjologia w mojej ofercie nie jest w żaden sposób metodą leczniczą! Służy do wykorzystania własnego dostępnego potencjału i jego rozwoju. Stosowane przeze mnie metody wywodzą się z wieloletniego praktycznego doświadczenia. Nie są to uznane metody lecznicze i nie zastępują niezbędnych zabiegów medycznych czy psychoterapeutycznych. Ich skuteczność nie została naukowo udowodniona. Jeśli potrzebujesz pomocy medycznej, skontaktuj się z lekarzem medycyny alternatywnej lub psychoterapeutą.

 

 

 

 

KINEZJOLOGIA

23 kwietnia 2022