lidia@bartela.pl

Częstochowa  

Warszawska  75

Zapraszam od poniedziałku do piątku od 9:00 do 19:00

605 26 24 26

   Holistycznie

   Lidia Bartela 

R.E.S.E.T. – Balans szczęki gwarancją zrównoważonego ciała 

 

Rafferty Energy System of Easing the Temporomandibular Joint, czyli system energetyczny relaksujący staw skroniowo-żuchwowy jest nową techniką odprężenia mięśni stawu szczęki, skroniowo-żuchwowego, które powoduje GŁĘBOKIE ODPRĘŻENIE całego ciała, często także UWALNIA stare, PODŚWIADOME EMOCJE, uniemożliwiające organizmowi wydajne funkcjonowanie.

 

Autorem tej metody jest australijski lekarz i fizjoterapeuta, Filip Rafferty.

Jest to delikatna, ale potężna technika manualna działająca na staw skroniowo-żuchwowy w celu rozluźnienia i zbalansowania mięśni szczęki. Przesyłając energię do mięśni i ścięgien związanych ze stawem skroniowo-żuchwowym, zarówno rozluźniamy te mięśnie, ścięgna jak i narządy i gruczoły, z którymi są związane. TMJ może zresetować się do właściwej pozycji, przywracając w ten sposób równowagę całego ciała. Nawet najmniejsze napięcie mięśni żuchwy, na przykład po leczeniu dentystycznym, w wyniku stresu lub wypadku, może wpłynąć na normalne ustawienie TMJ i wywołać dolegliwości w dowolnej części ciała. Szczęka oddziałuje na kości, mięśnie, meridiany (kanały energetyczne), układ nerwowy i nawodnienie organizmu. Dlatego też R.E.S.E.T. nie tylko uwalnia napięcie mięśni, ale często skutkuje wyzwoleniem długo utrzymywanych podświadomych emocji. Równoważy nawodnienie organizmu, strukturę, mięśnie, neurologię, gruczoły, narządy i całą strukturę ciała. Pozytywnie wpływa na cały metabolizm.

 

Na zabieg należy przeznaczyć około 1 godziny. Sam zabieg, w zależności od rodzaju problemu, wykonuje się:

 

 

Obszary zastosowania R.E.S.E.T. są bardzo zróżnicowane, m.in.:

 

1.     Wspomaga odmładzanie i relaksuje twarz.

 

2.     Zapalenie stawów, artretyzm

 

3.     Chroniczne zmęczenie

 

4.     Szum w uszach, ucisk w uszach, zawroty głowy, utrata słuchu, a nawet nagła utrata słuchu

 

Ucho również może być obciążonym narządem. Straciło swoją naturalną funkcję ostrzegawczą, ponieważ jesteśmy narażeni na trwałe zalanie akustyczne. Ucho reaguje teraz w odwrotny sposób ciągłym sygnałem (szum w uszach) jako wyraz emocjonalnego przeciążenia. Ucho jest bardzo ściśle połączone ze stawem skroniowo-żuchwowym i brak równowagi prowadzi tutaj również do dolegliwości w uchu. Dopiero po usunięciu przyczyny w okolicy stawu skroniowo-żuchwowego można złagodzić dolegliwości ucha.

 

5.     Zaburzenia widzenia, zamglony wzrok

 

Każde napięcie mięśni szczęki, zwłaszcza skrzydeł bocznych i skroniowych, może spowodować „skręcenie” kości klinowej. Kość klinowa jest kluczem do dynamiki kości czaszki, ponieważ jest jedyną kością czaszki, która tworzy połączenie z każdą inną kością czaszki, z wyjątkiem dwóch kości twarzy. Kość klinowa jest zatem elementem łączącym, na którym ustawia się cały szkielet. Znajduje się ona za grzbietem nosa i stanowi część oczodołu. 5 z 6 mięśni oka jest połączonych z kością klinową. Można sobie wyobrazić, że brak równowagi w tym miejscu może również prowadzić do osłabienia wzroku. I odwrotnie, po aplikacji R.E.S.E.T. może nastąpić poprawa wzroku.

 

6.     Ból szyi, ramion i pleców,

 

7.     Chrapanie

 

8.     Problemy z zatokami

 

9.     Zaciskanie i zgrzytanie zębami, trudności z przeżuwaniem, niemożność szerokiego otwarcia ust po zabiegu dentystycznym

 

- wsparcie leczenia stomatologicznego i ortodontycznego /problemy z aparatem ortodontycznym, ekstrakcja zębów itd./

 

- szybko zużywające się i łamliwe zęby, bóle zębów

 

- złamana szczęka

 

10. Alergie

 

11. Układ moczowy, moczenie nocne

 

12. Odtruwanie i oczyszczanie, eliminacja toksyn przez nerki

 

13. Problemy ze stopami i kolanami: większa stabilność mięśni bioder, kolan i stóp

 

14. Ból głowy, migreny

 

15. Problemy z nauką i koncentracją

 

16. Zaburzenia snu

 

17. Niestrawność, wchłanianie pokarmu

 

18. Bardziej zrównoważony system meridianów, akupunktury

 

19. Mniejsze napięcie w 80% mięśni ciała – ogólne rozluźnienie i odstresowanie

 

20. Zrównoważone gruczoły i hormony

 

21. Problemy z przełykaniem

 

22. Bóle w obszarze miednicznym

 

23. Problemy z prostatą

 

24. Choroba Osgood – Schlattera

 

25. Problemy z zastawką krętniczo– kątniczą, reaktywny system mięśniowy.

 

26. Stres u dzieci.

 

27. Niepokój i stres. Uwolnienie długotrwałego stresu i napięcia oraz emocji

 

Większość ludzi uważa zabieg R.E.S.E.T. za bardzo relaksujący i przyjemny. Delikatne dotknięcia szczęki i głowy rozluźniają mięśnie TMJ, a TMJ zostaje zresetowany do właściwej pozycji, co przywraca równowagę całego ciała. Głębokie rozluźnienie mięśni pomaga uwolnić toksyny, które są wydalane przez nerki.

 

Efekt R.E.S.E.T. można poczuć już po pierwszej sesji. Optymalizuje zdolności samoleczenia i prowadzi do fundamentalnej poprawy całego organizmu.

 

Do podstawowego zabiegu R.E.S.E.T. wymagane są dwie wizyty po 60 minut każda w odstępie 7-10 dni. Ilość ustala się podczas konsultacji.

 

Jak działa R.E.S.E.T.? Informacje szczegółowe

 

TMJ, ze względu na jego centralną rolę w dynamice czaszki i kręgosłupa, wpływa na jakość układu sprzężenia zwrotnego mózgu / mięśni. Najmniejsze napięcie w mięśniach szczęki może zmienić normalną, zrównoważoną pozycję TMJ, powodując niejasne komunikaty elektryczne przekazywane przez cały czas do ciała.

 

Nerw trójdzielny jest największym z nerwów czaszkowych, od jąder czuciowych w półkuli mózgowej do C2, a następnie reszty ciała. Ma niezliczone trasy transportowe, wzajemne połączenia i dystrybucję czuciową do większości obszarów czaszki, w tym TMJ. Ma proprioreceptywne wejście i unerwienie motoryczne mięśni skroniowych, żwaczy i skrzydłowych. Jest ściśle połączony z bocznym skrzydłem i całym układem czaszkowo-krzyżowym, więc jakakolwiek nierównowaga w stawie skroniowo-żuchwowym będzie miała rozległe reperkusje. Jądra trójdzielne mają liczne połączenia z innymi układami ośrodkowego układu nerwowego, z których jednym jest RAS. Ten podstawowy system obrony i przetrwania inicjuje napięcie mięśni żucia, opony twardej kręgosłupa i czaszki oraz powięzi ciała, aby utrzymać razem twarz i głowę oraz ustabilizować i chronić mózg, rdzeń kręgowy oraz część krzyżowo-biodrową i miednicę. W razie wypadku mięśnie szczęki napinają się, aby chronić mózg i kręgosłup (odpowiedź dr. Carl Ferreri). Ten emocjonalny przeżyty i fizjologiczny stres może utrzymywać się w mięśniach latami, powodując chronicznie „napiętą” szczękę i wszystkie dolegliwości z nim związane.

 

Zresetowanie mięśni stawu skroniowo-żuchwowego ma daleko idący wpływ na schorzenia, od bólów głowy po szyję i ból krzyża. Integralność i równowaga stawu skroniowo-żuchwowego wpływa na przepuklinę przełyku, czynność zastawek przewodu pokarmowego oraz sekwencjonowanie czynności przewodu pokarmowego. Wokół stawu skroniowo-żuchwowego biegną meridiany żołądka, jelita cienkiego, pęcherza, potrójnego podgrzewacza, woreczka żółciowego i jelita grubego. Odpowiednio, brak równowagi w stawie skroniowo-żuchwowym może również prowadzić do zaburzeń w powiązanych narządach.

 

Doświadczenie pokazuje, że od 50 do 80% wszystkich dolegliwości fizycznych dotyczy układu stawu skroniowo-żuchwowego.

 

Dynamiczne współdziałanie żuchwy, kości klinowej i pierwszego kręgu szyjnego wpływa na różne mechanizmy: szkielet, mięśnie, meridiany, system nerwowy i gospodarkę wodną organizmu. Empiryczne testy kinezjologiczne wykazały, że energetyzowanie mięśni szczęki równoważy mięśnie lędźwiowe i mięśnie Sartoriusa związane z nerkami i nadnerczami, umożliwiając organizmowi bardziej efektywne wykorzystanie wody. Nawodnienie wpływa na przewodzenie impulsów nerwowych, reakcje biochemiczne i na cały organizm, ponieważ woda jest medium, w którym funkcjonują nasze ciała.

 

Metoda ta doskonale uzupełnia leczenie medycynę akademicką w wielu zaburzeniach organicznych i emocjonalnych.

 

https://zwierciadlo.pl/zdrowie/sposob-na-stres-metoda-r-e-s-e-t

 

Czas trwania terapii: 45 min. W pozycji leżącej lub siedzącej.

 

 

R.E.S.E.T.

23 kwietnia 2022